Odpowiedź na zadane w tytule pytanie brzmi jednoznacznie: NIE. Personalizacja książek wydawnictwa Hilaris nigdy nie była nawet w planach naszej redakcji. Jest wiele świetnych personalizowanych prezentów na rynku, nawet książek, a nasze publikacje są wypełnione ciekawymi treściami innego rodzaju.

Prywatne albumy ze zdjęciami, zawierające zabawne i ważne momenty z całego naszego życia, są bezcenne. Zrozumieliśmy to już na samym początku opracowywania koncepcji książek prezentowych. Dlatego nie śmiemy konkurować z rodzinnymi albumami, pudełkami ze starymi fotografiami czy prezentami bazującymi na waszych zdjęciach.

Od samego początku naszym założeniem było to, aby książki prezentowe wydawnictwa Hilaris były uniwersalne. Aby każdy solenizant mógł w nich znaleźć coś dla siebie – jakąś cząstkę swoich wspomnień. I aby później mógł je odnieść do swojego życia.

Personalizacja – w dwóch miejscach w książce

Dlatego generalnie nie przewidujemy personalizacji w naszych publikacjach, ALE! Nie tak do końca 😉 Na początku każdej książki jest miejsce na życzenia/dedykację. Jest tam również wystarczająco dużo miejsca, aby dopisać coś od siebie dla solenizanta (refleksje, wspólne wspomnienia, podziękowania np. dla nauczyciela). Zaś na końcu książki dajemy całą jedną rozkładówkę (czyli dwie sąsiadujące ze sobą strony) do zagospodarowania zdjęciami, które: masz w domu / wywołasz u fotografa / wydrukujesz na domowej drukarce. Możesz tę stronę dowolnie ozdobić, jeśli chcesz.

Czy można pominąć wstawianie zdjęć na ostatnich stronach?

Jasne, że można. Właśnie po to wymyśliliśmy uniwersalną, a nie personalizowaną książkę, aby nie musieć się tym przejmować, jeśli wymaga tego sytuacja.

Kupujesz prezent na szybko i nie masz czasu, aby dodać coś od siebie? Nie szkodzi. Wystarczy, że wpiszesz na początku dedykację, a wolne miejsce na zdjęcia solenizant zagospodaruje sam.

Kupujesz prezent dla szefa i chcesz uniknąć zbytniej familiarności / niezręczności? Nie ma problemu. Zostaw to miejsce puste, a szef potraktuje je jako zadanie urodzinowe dla siebie 😉

Podsumowując: masz dużą wolność co do tego, jak wykorzystać miejsca do personalizacji w naszych książkach. Możesz ją wykorzystać na maksa, a możesz też zupełnie z niej zrezygnować. Publikacje są tak konkretnie naładowane wartościową treścią tekstową i fotograficzną, że w zupełności spełni to rolę wehikułu czasu generującego miłe wspomnienia. A ty nie musisz robić już kompletnie nic 😉

Personalizacja w polecanych przez nas prezentach

OK, skoro już wyjaśniliśmy sobie sprawę prywatnych elementów w naszych książkach prezentowych, polecimy ci warte uwagi (naszym zdaniem) prezenty całkowicie personalizowane lub z dużą dozą personalizacji.

Personalizowane prezenty ze zdjęć

Najłatwiej i najprzyjemniej oczywiście zrobić prezent ze zdjęć. I tutaj z pomocą przybywa photomaganerka Weronika, w ofercie której znajdują się m.in.:

    1. Personalizowany fotokalendarz do wydruku w formacie A5 – idealny dla osób, które lubią łączyć przyjemne z pożytecznym. Będzie przypominał obdarowanej osobie niezapomniane chwile, podróże, wydarzenia rodzinne i ważne okazje, o których łatwo zapomnieć w codziennym biegu. Sprawdzi się na biurku, w kuchni, w salonie czy jako ozdoba w dowolnym pomieszczeniu. Cena: 29 zł.
    2. Kolaż ze zdjęć – wybierzesz kształt lub słowo, w jakie mają ułożyć się zdjęcia, a Weronika wykorzysta tyle zdjęć, ile chcesz i zaproponuje odpowiedni font podpisu, by całość pięknie się prezentowała. Projekt kolażu będzie gotowy w dwa dni robocze. Możesz go otrzymać w formie pliku cyfrowego w rozdzielczości pozwalającej na wydruk w drukarni, punkcie ksero albo wywołanie w formie odbitki albo plakatu. Cena: od 200 zł.
    3. Mozaika ze zdjęć – to prezent, który ma zrobić wrażenie. Weronika wykorzysta tyle zdjęć, ile jej wyślesz. Projekt mozaiki będzie gotowy w dwa dni robocze. Możesz go otrzymać w formie pliku cyfrowego w rozdzielczości pozwalającej na wydruk w drukarni, punkcie ksero albo wywołanie w formie odbitki albo plakatu. Cena: od 200 zł.
    4. Bon podarunkowy – jeśli solenizant ma już wszystko, a zwłaszcza dużo zdjęć, i lubi ciekawe rozwiązania, możesz kupić voucher na innowacyjną usługę – porządkowanie zdjęć. Photo managerka zamieni poczucie przytłoczenia zdjęciami w czystą radość z łatwego i bezpiecznego dostępu do wspomnień. Koniec z nerwowym szukaniem – gdzie jest to zdjęcie, w którym roku było zrobione. Solenizant odda w jej ręce chaotyczne foldery z wielu urządzeń a otrzyma zdjęcia ułożone w porządku chronologicznym bez powtórzonych plików i z łatwymi do wyszukania nazwami. Cena: 2500 zł.

Personalizowane mapy dla podróżników

Dla osób, które lubią podróżować, polecają się personalizowane mapy do zaznaczania pinezkami miejsc, w których się było. W ofercie Doroty znajdziesz:

Personalizowane akcesoria

Niezwykle ciekawą i oryginalną propozycją są personalizowane akcesoria, takie jak etui na paszport/klucze/okulary, brelok, piórnik, torebka, kosmetyczka czy portmonetka. Wrażenie robią również solidne i piękne personalizowane okładki na książki czy kalendarze w formacie A5 (nasza się nie zmieści – no cóż…). Koniecznie zajrzyj do sklepu Le Voyage Personalizacja.

Personalizowane kartki na różne okazje

A jeżeli kupujesz prezent bez personalizacji (np. naszą książkę), zawsze możesz dorzucić ręcznie robioną kartkę na dowolną okazję. Propozycji na rynku jest mnóstwo i zależy, co trafi w twój gust, ale my polecamy np. prace Stefanii, która na Instagramie pokazuje swoje kartki.

Podsumowanie

Personalizowane prezenty są super, ale to zawsze kwestia gustu i przeważnie trzeba wiedzieć, co dana osoba lubi. Jeśli nie wiesz, ale i tak chcesz podarować coś wartościowego i oryginalnego, wybierz jedną z naszych książek. Jeśli wolisz coś bardziej osobistego, skorzystaj z naszych polecajek – możesz też w komentarzu dopisać własne. Chętnie poszerzymy horyzonty 😉