Nie jest łatwo znaleźć oryginalny i elegancki prezent urodzinowy. Z każdym rokiem sprawa staje się trudniejsza, bo najlepsze pomysły zazwyczaj szybko się zużywają. Zwłaszcza jeśli szukamy prezentu na 50 urodziny dla kobiety – żony lub mamy. Potrzebna jest naprawdę solidna burza mózgów, bo przecież nie możemy dać tego samego co zawsze. Coś praktycznego do domu? To może zadziałać, ale wymaga starannego przemyślenia. Karta podarunkowa? Byłoby to źle widziane jako nieprzemyślana rzecz znaleziona na ostatnią chwilę.

Problem komplikuje się, jeśli solenizantka ma za sobą pół wieku życia i niejedno już widziała, a tymczasem ty jesteś zaproszony na jedną z jej najważniejszych uroczystości. Ona z pewnością się postara, aby to było pamiętne przyjęcie, bo kobiety przywiązują dużą wagę do dbania o bliskich i gości oraz do wizualnej oprawy różnych świąt. Jaki upominek będzie zatem odpowiedni na pięćdziesiątkę dla kobiety?

Książka „1973. Cóż to był za rok!”

Prezent na 50 urodziny powinien być dobrze przemyślany. Trochę dowcipu i sentymentalizmu tutaj nie zaszkodzi. Książka „1973. Cóż to był za rok!” to zdecydowanie dobry wybór. Obdarowana pani zyskuje przegląd całego swojego życia – od dzieciństwa, przez młodość, dorosłość, dojrzałość aż do dziś. Z pewnością uroni niejedną łezkę wzruszenia i podzieli się wspomnieniami z najbliższymi. Będzie to również prezent elegancki, przyjemny dla oka, który solenizantka będzie mogła przeglądać razem z koleżankami.

Warto zaznaczyć, publikacja ta nie jest personalizowana ani nie jest zapiskami / dziennikiem / pamiętnikiem. Możesz jednak wpisać życzenia/dedykację na początku książki oraz wkleić prywatne zdjęcia na jej końcu.

Mozaika lub kolaż z waszych zdjęć

Jak już wspomnieliśmy, kobiety przywiązują dużą wagę do wizualnych aspektów przestrzeni, w której się znajdują. Dobrym prezentem będzie więc wszystko, co upiększa ich wnętrza, a jeśli dodatkowo będzie to coś, co przypomina jej o najbliższych – to już w ogóle strzał w dziesiątkę.

Kolaż lub mozaika ze zdjęć to świetny sposób, żeby wyeksponować wspomnienia. Masz dość kupowania mamie / żonie / przyjaciółce kolejnej bombonierki albo kremu? Zrób samodzielnie kolaż z jej ulubionych chwil albo zamów mozaikę dla niej u naszej partnerki Weroniki, która od wielu lat zawodowo zajmuje się przygotowywaniem eleganckich prezentów ze zdjęć.

Półka na wannę

Wszystko, co pozwala uszczknąć kawałek dnia na chwilę relaksu, zawsze jest dobrym prezentem. Działa to niezależnie od wieku kobiety, które zwykle są zabiegane i często myślą o całej rodzinie, tylko nie o sobie.

Jeśli solenizantka ma wannę i lubi długie, odprężające kąpiele, ciekawym pomysłem będzie półka, którą można ustawić na krawędziach i kłaść na niej różne przedmioty – na przykład lampkę wina, książkę, czytnik czy urządzenie mobilne z ulubionym serialem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się zrelaksować w gorącej kąpieli.

Wygodny plecak trekkingowy lub plecak piknikowy z kocem

Kobieta po pięćdziesiątce w końcu ma czas, aby realizować swoje marzenia o podróżach. Czy to krótki wypad za miasto, czy górska wędrówka, czy zagraniczny urlop – wygodny plecak jest w tych okolicznościach must have (tym bardziej że zazwyczaj w tym wieku może coś strzykać w różnych miejscach 😉). W sklepach sportowych znajdziesz odpowiednie plecaki na dłuższe trasy, a w sieci wyszukasz specjalne plecaki piknikowe z kocem, lodówką, wyposażone od razu w sztućce.

Romantyczny piknik to zawsze przyjemność, niezależnie od wieku. Pozwala zwolnić w zabieganym świecie i spędzić wspólny czas z mężem albo przyjaciółmi – a to z pewnością jeden z najpiękniejszych prezentów, jakie można dać.

Urządzenie do masażu karku i ramion lub voucher na masaż

No dobrze, skoro już wywołaliśmy temat strzykania w kościach i relaksu, to jeszcze jedna propozycja rozwiązująca oba te problemy. Masaż pomaga skutecznie rozluźnić mięśnie i poprawić krążenie krwi. Jest także fajnym sposobem na odprężenie po stresującym dniu pracy.

Jeśli stawiasz na praktyczne prezenty, sprawdź urządzenia elektryczne, które nakłada się na kark i ramiona i które same masują zbolałe części ciała. Jeśli natomiast wolisz podarować bardziej elegancką wersję tego luksusowego zabiegu, znajdź w swojej okolicy gabinet, który oferuje usługi masażysty. Na pewno dana firma ma w ofercie voucher na różnego rodzaju masaże.

Klęcznik ogrodowy

To jedna z propozycji typu: sama sobie nie kupię, ale na prezent chętnie przyjmę 😊

Ogrodnictwo jest hobby dla wielu osób, ale może być męczące. Przygarbiona postawa, długie przebywanie w kucki lub klęczenie – to wszystko ostatecznie odbija się na stawach i kościach. Ułatwieniem w tej sytuacji może być klęczniko-stołek (albo stołko-klęcznik). Jest łatwy w rozstawianiu, składany i wytrzymały. Odciąża stawy i kolana, dzięki czemu ogrodnictwo nadal sprawia wiele radości, nawet w wieku 50 lat.

Prezent na 50 urodziny dla kobiety – podsumowanie

Znalezienie dobrego pomysłu na prezent dla kobiety na 50 urodziny nie jest łatwe. Panie niechętnie wysuwają konkretne prośby, a skoncentrowane na rodzinie rzadko mówią o swoich potrzebach i marzeniach. W związku z tym staraliśmy się, aby nasz wybór pomysłów był jak najbardziej wszechstronny. Od przedmiotów eleganckich, przez oryginalne, po praktyczne. Wśród nich na pewno znajdziesz odpowiedni upominek dla żony, mamy lub koleżanki.

Zainspiruj się innymi propozycjami:

Pomysły na prezent na 50 urodziny dla mężczyzny

Co na prezent dla wychowawcy na zakończenie roku?

Prezent na Dzień Ojca – dla taty, który już wszystko ma