Czy wiesz, jakie wyrażenia najczęściej wpisują użytkownicy polskiego internetu w Google, kiedy szukają prezentów na różne okazje? Na potrzeby tego tekstu zrobiłam research. Wynika z niego, że na szczycie wyszukiwań podarunkowych są frazy typu „prezent na 50 urodziny dla mężczyzny / dla faceta / dla niego” itd. Jaki z tego wniosek?

Dość prosty i przewidywalny: za cholerę nie wiemy, co podarować facetowi, kiedy obchodzi on jakiś swój jubileusz. I zwykle kończy się na flaszce trunku. Kobietom łatwiej kupić prezent, ponieważ nawet jeżeli jest to osoba, która już wszystko ma, albo której nie znamy zbyt dobrze, to najpewniej ucieszy się ona z każdego drobiazgu „urodowego”. Natomiast tego typu podarki dla mężczyzn zupełnie się nie sprawdzają.

O ile jeszcze znamy solenizanta i wiemy, że można mu sprawić coś praktycznego (np. konkretny model śpiwora, gadżet z ulubionego filmu), o tyle sprawa jest łatwiejsza. Natomiast często bywa tak, że zaprasza nas na 50 urodziny wujek Zbyszek albo szwagier Marian (bo nie wypada nie zaprosić), ale właściwie to nie mamy z nim częstego kontaktu. Co wtedy? Jak znaleźć pomysł na oryginalny prezent na 50 urodziny dla mężczyzny? Zobacz nasze podpowiedzi.

Książki z serii „Cóż to był za rok!” – rok 1973, 1974 itd.

Jeśli solenizant urodził się w roku 1973, 1974 lub kolejnych, podaruj mu… wehikuł czasu. Książki wydawnictwa Hilaris z serii „Cóż to był za rok!” (roczniki 1973, 1974 itd.) to skarbnica anegdotek, faktów i nigdzie niepublikowanych zdjęć, które stanowić będą dla czytelnika sentymentalną podróż w czasy dzieciństwa i młodości. Zobacz na zdjęciach i w opisie, co znajduje się w środku.

Jest to bardzo staranne wydanie – twarda oprawa, najlepszy papier na rynku, estetyczny layout inspirowany kolorami i stylem danej epoki. Jeśli szukasz czegoś na tak ważną uroczystość, jaką są 50 urodziny, niech to będzie pozycja na wysokim poziomie.

Krótka wycieczka, szybki wypad w ciekawe miejsce

Jakieś wyjątkowe miejsce było na liście życzeń solenizanta od dawna i po prostu jeszcze się nie udało zrealizować planów? W takim razie kolejnym pomysłem na prezent na 50 urodziny dla mężczyzny jest dobrze zaplanowany krótki wyjazd.

Czas jest obecnie towarem deficytowym, więc dobrze byłoby maksymalnie wykorzystać weekend (zwykły lub „długi”) i zaplanować wcześniej czas spędzony w danym miejscu od przyjazdu do wyjazdu. Zdejmij z barków solenizanta organizację wyjazdu, aby poczuł się komfortowo, i sprawdź oferty biur podróży.

Jako dodatek możesz sprezentować mu weekendowy przewodnik (jest coraz więcej takich na polskim ryku wydawniczym) np. z serii „Ucieczki z miasta” wydawnictwa Bezdroża lub spacerowniki czy konsultacje podróżnicze z oferty naszej partnerki Doroty.

Voucher na garnitur szyty na miarę

Dzięki temu obdarowany wyróżni się podczas wyjątkowych okazji. Czy to na weselu, przemówieniu, czy ważnym biznesowym spotkaniu. Warto o tym pomyśleć, jeśli solenizant pracuje na wysokim stanowisku.

To propozycja na prezent z górnej półki. Jeśli masz możliwości finansowe, warto zainwestować w nieco luksusu dla obdarowywanego mężczyzny. Jeśli nie, można pomyśleć o podzieleniu się kosztami z kimś bliskim albo postawić na nieco „lżejszą finansowo” opcję koszuli na miarę z wyszytym monogramem.

Bilety na ulubiony sport

W przypadku tego prezentu trzeba co nieco wiedzieć o solenizancie. Ale warto dyskretnie dopytać jego najbliższe otoczenie, ponieważ udział w wydarzeniu sportowym może być świetnym pomysłem integrującym całą rodzinę lub grupę znajomych.

Co może być lepszego niż wspólne spędzanie czasu? Czy to piłka nożna, żużel, hokej czy jakikolwiek inny sport – na 50 urodziny możesz podarować bilety na kolejny występ ulubionej drużyny. Solenizant może się na niego udać z przyjaciółmi lub rodziną i zapewnić sobie niezapomniany dzień pełen wrażeń.

Prezent na 50 urodziny dla mężczyzny – podsumowanie

Problem z podarunkiem z okazji urodzin nazywanych na Śląsku „Abrahamem” jest taki, że 50-letni mężczyzna najczęściej „wszystko już ma”. I jeśli czekamy do ostatniej chwili z wyborem upominku, pozostaje nam tradycyjna butelka alkoholu. (Tylko wiesz – tę butelkę to on najpewniej również „już ma”.) Warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie czegoś oryginalnego, czego raczej się nie spodziewa i dzięki czemu zostaniesz zapamiętany jako wyjątkowy gość.

Przedziały cenowe prezentów na tę okazję mogą być różne, ale 50 urodziny to jedna z ważniejszych uroczystości w życiu człowieka, warto więc poszukać czegoś oryginalnego.

Zobacz podobne wpisy i inspiracje:

Elegancki i oryginalny prezent na 50. urodziny

Dlaczego warto dać w prezencie właśnie nasz rocznik?