Najczęściej zadawane pytania
FAQ
Nie. Są tylko dwa miejsca w książce przeznaczone do personalizacji:
- Na początku każdej książki jest miejsce na życzenia/dedykację. Jest tam również wystarczająco dużo miejsca, aby dopisać coś od siebie dla solenizanta (refleksje, wspólne wspomnienia, podziękowania np. dla nauczyciela).
- Na końcu książki dajemy całą jedną rozkładówkę (czyli dwie sąsiadujące ze sobą strony) do zagospodarowania zdjęciami, które: masz w domu / wywołasz u fotografa / wydrukujesz na domowej drukarce. Możesz tę stronę dowolnie ozdobić, jeśli chcesz.
Przczytaj wpis: Personalizacja: czy w książkach umieszczamy prywatne zdjęcia?
Jasne, że można. Właśnie po to wymyśliliśmy uniwersalną, a nie personalizowaną książkę, aby nie musieć się tym przejmować, jeśli wymaga tego sytuacja.
- Kupujesz prezent na szybko i nie masz czasu, aby dodać coś od siebie? Nie szkodzi. Wystarczy, że wpiszesz na początku dedykację, a wolne miejsce na zdjęcia solenizant zagospodaruje sam.
- Kupujesz prezent dla szefa i chcesz uniknąć zbytniej familiarności / niezręczności? Nie ma problemu. Zostaw to miejsce puste, a szef potraktuje je jako zadanie urodzinowe dla siebie 😉
Więcej we wpisie: Personalizacja: czy w książkach umieszczamy prywatne zdjęcia?
Oczywiście! Docelowo chcemy wydać wszystkie roczniki od lat. 40. do 80.
W chwili, gdy to piszę (wrzesień 2024), nie oferujemy opcji pakowania na prezent.
Dlaczego?
Ponieważ w środku książki są miejsca na wpisanie życzeń, dedykacji i wklejenie zdjęć. Dlatego bez sensu byłoby pakować książkę na prezent, kiedy ty chciał(a)byś później coś dopisać. Musiał(a)byś zniszczyć prezentowe opakowanie, więc nasza praca nie miałaby sensu.
Czy tak będzie zawsze?
Nie 🙂
Niedługo zaoferujemy pakowanie książek na prezent w specjalnym ozdobnym pudełku, dopasowanym do formatu książki, które będzie można otworzyć, wyjąć z niego książkę, wpisać życzenia i włożyć z powrotem.
Nie.
Każda z naszych książek w serii roczniki przedstawia doświadczenia czterdziesto- i pięćdziesięciolatków, pomijając szerszy kontekst historyczny lub różnorodne doświadczenia innych pokoleń. Skupiamy się na pozytywnych wspomnieniach z życia codziennego, chcemy wywołać radość i poczucie nostalgii. Informacje historyczne podajemy w sposób obiektywny – nie idealizujemy ich i nie pomijamy negatywnych aspektów faktów historycznych. Nie ma tu dogłębnej analizy politycznej, społecznej czy kulturowej. Jest to książka, która ma wprawiać w dobry humor. Styl narracji jest humorystyczny, a nie poważny.
Jak najbardziej!
Publikacje wydawnictwa Hilaris są dobrym wstępem do rozmowy o latach 80., 70. i wcześniejszych z dziećmi i młodzieżą. Czytelnicy, którzy nie należą do danego pokolenia, nie poczują, że książka jest skierowana wyłącznie do osób w średnim wieku, i odnajdą w niej treści, które mogą być dla nich interesujące.