Przełomowe urodziny w środku życia to ważny moment, który należy celebrować, zwłaszcza jeśli mowa o drogiej ci osobie, jak twoja najlepsza przyjaciółka. Oto kilka pomysłów na prezent na 50 urodziny koleżanki, które możesz wykorzystać również, gdy szukasz podarku dla współpracowniczki. Obojętnie, czy jesteście blisko, czy znacie się jedynie z pracy – uczyń ją bohaterką tak ważnego dnia i spraw, by poczuła się wyjątkowo.

Dobrych przyjaciółek, podobnie jak dobrych współpracowniczek gotowych podać pomocną dłoń – ze świecą szukać. Z jednymi i z drugimi łączą cię różne perypetie – osobiste i zawodowe. Mają one jednak wspólną cechę: przez wiele lat twojego życia zawsze mogłaś(-łeś) na nich polegać. Są przy tobie, gdy potrzebujesz pomocy i wspierają najlepiej, jak potrafią. Dlatego jeśli szukasz prezentu na 50 urodziny koleżanki – jesteś w odpowiednim miejscu. Poniżej znajdziesz zestawienie proponowanych przez nas podarków. Zainspiruj się którymś z nich!

Podobnie jak w innych artykułach polecamy prezenty wartościowe i mało wyświechtane. Nie znajdziesz tu więc polecajek gadżetów elektronicznych, kart podarunkowych ani biżuterii. Chcemy za to zwrócić twoją uwagę na produkty nieoczywiste, które można kupić zarówno osobie, z którą znamy się jak łyse konie, jak i koleżance z pracy, której wypada coś kupić, ale w sumie to nie bardzo wiemy co.

Książki z serii „Cóż to był za rok!”: roczniki 1973, 1974 itd.

Nasze roczniki z lat 70. (1973, 1974 itd.) to pięknie wydane albumy przenoszące obdarowaną w czasy jej narodzin, dzieciństwa i młodości aż po współczesność. Zobacz tutaj okładki i zawartość książek, a także opinie pierwszych czytelniczek.

Kiedy projektowaliśmy te książki, wyobrażaliśmy sobie, że solenizantka – przeglądając ją – będzie dzielić się wspomnieniami z młodszym pokoleniem. Ale przecież możecie ją również przeglądać razem i wspominać WASZE złote czasy. Ta publikacja będzie świetnym podsumowaniem waszej znajomości czy przyjaźni, bo tylko wy będziecie wiedzieć, co kryje się pod enigmatycznymi dla reszty świata nazwami.

Równie dobrze ta propozycja sprawdzi się jako prezent na 50 urodziny dla koleżanki z pracy. Jest to książka elegancka i na tyle uniwersalna, że nie musisz czuć skrępowania faktem, iż nie wiesz co podoba się sąsiadce zza biurka.

Album lub mozaika z waszych wspólnych zdjęć

Robimy zdjęcia, żeby pamiętać różne chwile, miejsca i ludzi. Pomyśl więc o prezencie fotograficznym, który ozdobi dom solenizantki i znajdzie poczesne miejsce w jej życiu. Zbierz zdjęcia, które są dla niej ważne i umieść je w ramkach. Możesz też samodzielnie przygotować kolaż ze zdjęć, który ozdobi jej wnętrze.

Jeśli jednak nie przepadasz za pracami plastycznymi, możesz zamówić personalizowany kolaż ze zdjęć. Zjesz ciastko i zachowasz je – nasza partnerka, photomaganerka Weronika, przygotuje projekt, dzięki któremu wasze najlepsze wspomnienia staną się namacalne. Kolaż może być wykonany z waszych zdjęć, fotografii jakichś miejsc lub wydarzeń.

Ręcznie robione świece

Ręcznie robione świece są droższe niż te z supermarketu, ale prezentują wyższą jakość. Wykonane są z wosku sojowego, który jest bardziej przyjazny dla środowiska (nie zawiera plastiku) i pozwala na długi czas palenia. Taki produkt jest doskonałym pomysłem na prezent dla osoby dbającej o środowisko i miłą atmosferę wnętrza domu.

I tutaj ponownie: można taki prezent zrobić zarówno najlepszej przyjaciółce, jak i koleżance z pracy. Jest to podarek uniwersalny i jednocześnie elegancki.

Rękodzielniczki wykonujące świece sojowe znajdziesz najszybciej na Instagramie (na przykład: Wosk i Knot, Knotsi Candle, Na tacy, Delight candles, Candly&Co).

Samodzielnie skomponowane musli

Możesz sobie teraz pomyśleć: „Spersonalizowane płatki zbożowe? Czego to ludzie nie wymyślą!”. Ale tak! W istocie tak właśnie jest! 😊

Komponowanie własnych zestawów musli sprawia niemal tyle samo frajdy zarówno „nadawcy”, jak i końcowemu konsumentowi. Jeśli więc szukasz nietypowego prezentu dla swojej najlepszej przyjaciółki lub koleżanki z pracy, po prostu przygotuj dla niej pyszne, kreatywne śniadanie.

Sprawdź ofertę na przykładowych stronach: MojeMusli.pl czy Mixit.pl.

Gumka scrunchie – z nadrukiem w stylu retro lub innym

A może powrót do lat 90.? Weź pod uwagę, że dla 50-latki ta dekada była czasem najwspanialszych szaleństw młodości. A jednym z modowych hitów tamtych czasów były charakterystyczne gumki do włosów.

Gumki obszyte dużą ilością materiału teraz powracają do mody nie tylko po to, by utrzymać czuprynę w ryzach, ale także aby być fajnym dodatkiem do noszenia na nadgarstku. Jeśli twoja koleżanka nosi dłuższe włosy, to gumka scrunchie z fajnym nadrukiem, np. retro, będzie praktycznym prezentem, który z pewnością będzie często używany.

Prezent na 50 urodziny dla koleżanki – podsumowanie

Zbliżają się 50 urodziny twojej najlepszej przyjaciółki lub koleżanki z pracy, a ty nie masz jeszcze dla niej odpowiedniego prezentu? Mamy na to radę! Zainspiruj się naszym zestawieniem, ponieważ wybraliśmy podarki oryginalne i eleganckie, które ucieszą zarówno kobietę, o której wiesz wszystko, jak i taką, o której wiesz bardzo niewiele.

Zainspiruj się innymi pomysłami