Jedna z tych kobiet, które znasz najlepiej. Twoja siostra. Być może mieszkacie w odległych od siebie miejscach i oboje jesteście zajęci swoimi rodzinami i pracą. Mimo to spróbuj wykorzystać okazję, jaką są jej okrągłe urodziny, i spędź z nią to święto – przyjedź, zrób niespodziankę. Przygotuj wyjątkowy prezent na 50 urodziny siostry i pokaż jej, ile dla ciebie znaczy!

Rodzeństwo to najlepszy prezent w życiu. Drugim w kolejności darem są wspomnienia, które wiążemy z siostrą lub bratem, ponieważ dają one obu stronom dużo radości. Trzecią rzeczą są drobne upominki, które przypominają siostrze i bratu, jak bardzo ich kochamy.

Znalezienie ich w przypadku kobiet nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli znasz zamiłowania swojej siostry. Jest jednak kilka zasad, których powinno przestrzegać rodzeństwo, a zwłaszcza bracia:

  1. Podchodź ostrożnie do kupowania odzieży i dekoracji do domu, chyba że wiesz na 100%, co podoba się siostrze. Jeśli jesteś bratem – czy na pewno trafisz w jej wysublimowany gust? 😉 Lepiej nie ryzykować – możesz podarować jej coś kiczowatego, ale związanego z waszym dzieciństwem (zdjęcie ze wspólnych wakacji, pamiątki z wycieczek, szkolne zapiski?). Wzbudź w siostrze radość z powrotu do młodości!
  2. Jeśli twoja siostra ma ulubione perfumy, których używa od lat, jest to mile widziany prezent. Jeśli zaś nie ma takich lub o nich nie wiesz, zrezygnuj z tego pomysłu. Istnieje ryzyko, że zapach, który podoba się tobie, spowoduje u innej osoby niechęć. Perfumy też inaczej pachną na skórze, dlatego to dość „trudny” prezent.

Książka „1973. Cóż to był za rok!”

Pół wieku na karku to już spory kawałek czasu. Ty jesteś osobą, która była świadkiem większości ważnych momentów w życiu twojej siostry. Podaruj jej więc album, dzięki któremu wspólnie będziecie mogli przenieść się w przeszłość i wraz z kolejnymi dekadami w książce „1973. Cóż to był za rok!” wspominać własne wspólne przygody.

Siostra nie jest fanką czytania? Nie ma sprawy! Po tę książkę chętnie sięgają również osoby, które… nie lubią czytać. Tekstu nie jest dużo, jest on napisany przystępnym językiem, a szata graficzna i dbałość o edytorskie detale robi wrażenie. Publikacja jest po prostu przyjemna dla oka i solidnie wydana. Sprawdź zresztą samodzielnie pod tym linkiem.

Polaroid

Jeśli twoja siostra lubi uwieczniać na zdjęciach różne rodzinne wydarzenia lub bliskie jej osoby, najlepszym wyborem będzie aparat polaroid. Umożliwia on uchwycenie wspólnych wspomnień na zawsze, jednak tym różni się od telefonu czy aparatu cyfrowego, że fotografię można otrzymać od razu i na pewno nie zgubi się ona w milionie innych zdjęć, które nigdy nie doczekają się wywołania.

Tu możesz poczytać opinie o jednym z modeli.

Polaroid jest też sprzętem, który może jej przypominać dawne czasy, ponieważ ten typ aparatu rozwijał się od lat 50. W latach 90. jego popularność zaczęła maleć, aż w końcu na początku XXI wieku przedsiębiorstwo Polaroid Corporation ogłosiło upadłość. Teraz natomiast powróciła moda na aparaty do fotografii błyskawicznej. A czy wiesz, że ta amerykańska firma jest w tej chwili w polskich rękach?

Bilet na koncert / do teatru

A skoro mowa o wspomnieniach: jeśli Twoja siostra jest fanką jakiegoś zespołu, lubi chodzić do opery, na festiwale lub do teatru, to oczywiście bilety zawsze nadadzą się na prezent. Wartość dodana takiego podarku zawiera się w tym, że jeśli jesteś fanem tego samego zespołu lub podzielasz pasję do kultury, możliwe, że sam także skorzystasz z tego prezentu, bo bilety przeważnie kupuje się w pakietach po dwie sztuki 😉

Jeśli zaś nie jest ci po drodze z zainteresowaniami siostry, zapytaj dyskretnie w jej rodzinie albo wśród przyjaciół, gdzie chętnie chodzi. Oni zazwyczaj mają odpowiednią wiedzę i podarowanie siostrze czasu z przyjaciółmi/rodziną też będzie dobrym pomysłem.

Podświetlane lusterko do makijażu

A co kupić osobie, która już wszystko ma? W takich sytuacjach sprawdzą się gadżety w stylu „sama sobie nie kupię, ale na prezent przyjmę” 😊

Lusterko do makijażu to przeważnie obowiązkowy przedmiot w łazience każdej kobiety, ale czy twoja siostra ma takie z podświetleniem? Niech się poczuje jak gwiazda!

Lusterka kosmetyczne, wykorzystujące technologię LED, symulują światło dzienne i dzięki temu idealnie oświetlają twarz. Oświetlenie LED w wielu lusterkach do makijażu można również ustawić na kilku poziomach jasności. Ponadto diody te nie tylko zapewniają bardzo dobre oświetlenie, ale są także znacznie bardziej ekonomiczne niż konwencjonalne świetlówki.

Na rynku jest wiele różnych modeli z najróżniejszymi funkcjami i kształtami (tu możesz sprawdzić np. okrągłe, prostokątne czy rozkładane w formie tryptyku).

Karnet na fitness / do siłowni / do term

Twoja siostra lubi sport? Albo wręcz przeciwnie – nie jest do niego przekonana? W obu tych przypadkach możesz postawić na karnet na ćwiczenia, dzięki którym zdecydowanie zwiększy się poziom endorfin w jej organizmie 😊

Jeśli nigdy nie była na zajęciach fitness albo nie wie, jak korzystać z siłowni – to pięćdziesiątka jest dobrą okazją, żeby spróbować czegoś nowego. Podobnie z różnymi atrakcjami, jakie oferują aquaparki czy termy. W sumie leniuchowanie w jacuzzi też jest bardzo spoko 😉

Prezent na 50 urodziny siostry – podsumowanie

Prezent na 50 urodziny dla twojej siostry powinien być nie tylko oryginalny i elegancki, ale także dawać sporo frajdy. Mamy nadzieję, że udało nam się nieco cię zainspirować naszymi pomysłami, które i sprawią, że ten wyjątkowy dzień stanie się jeszcze bardziej niezapomniany. A jeśli jeszcze szukasz, zajrzyj do polecanych poniżej artykułów – tam znajdziesz kolejne inspiracje.

Zainspiruj się innymi pomysłami

Ten artykuł zawiera linki afiliacyjne do serwisu Ceneo.pl