Życie zaczyna się po pięćdziesiątce! Spojrzyj na wasze małżeństwo z lotu ptaka i wybierz taki prezent na 50 urodziny dla męża, którego on się na pewno nie spodziewa.

Parę dekad temu bylibyście już dziadkami i lulali wnuki w bujanych fotelach. Ale czasy się zmieniły i teraz jest… lepiej? Gorzej? Na pewno inaczej. Kiedy osiągasz wiek 50 lat, jesteś już na świecie od pół wieku i obchodzisz kolejne przełomowe urodziny. Wiele już doświadczyłeś, ale – jak to się mówi? – właściwie życie tak naprawdę dopiero się zaczyna.

Gdy byliście młodsi, być może nie mieliście pieniędzy ani czasu na różne szaleństwa, realizację marzeń, podróże, eksperymentowanie. Dlatego 50 urodziny to doskonała okazja, aby sprawić mężowi niezapomniany prezent. Podpowiemy zatem Ci 5 oryginalnych i eleganckich pomysłów na prezent dla męża na 50 urodziny.

Na pewno nie zaskoczysz go butelką trunku. To najczęstszy, najprostszy i… najbanalniejszy wybór, jakiego można dokonać. Podobnie będzie z zestawem narzędzi, gadżetem elektronicznym czy zestawem do grilla. Naprawdę – to wszystko już było. A czego się nie spodziewa?

Książki z cyklu „Cóż to był za rok!”

Co łączy słynny mecz Polaków na Wembley, pierwszy transoceaniczny rejs PLL LOT do Nowego Jorku oraz narodziny twojego męża? Wszystkie te wydarzenia miały miejsce w 1973 roku. I choć żadnego z nich nie może on pamiętać, z pewnością zna je z licznych opowiadań i relacji.

Lata 70. były wyjątkowe – nie tylko dla niego i jego bliskich, obfitowały również w wiele zdarzeń przełomowych dla świata i Polski. Cofnijcie się zatem w czasie o równe 50 lat i przeżyjcie go jeszcze raz, aby poczuć klimat i atmosferę, które towarzyszyły pierwszym dniom oraz miesiącom życia twojego męża (być może to również twoje czasy).

Twój mąż powróci do wspomnień z czasów młodości dzięki naszym książkom z serii „Cóż to był za rok!”. Znajdzie tam archiwalne zdjęcia i opisy przełomowych wydarzeń (m.in. wspomnianego meczu na Wembley), kultowe filmy i piosenki czy klasyki motoryzacji.

Zobacz opinie czytelników na temat jednej z pozycji serii tutaj.

Symulacja lotu w kosmos

Na rynku jest dostępnych wiele możliwości symulacji lotu samolotem, którą można wykupić jako prezent. Nic prostszego – wpisz w Google „symulator lotu”. Ceny zaczynają się od 130 zł, a kończą się na 700 zł. Ale mam dla Ciebie super news!

W Planetarium Śląskim w Chorzowie twój mąż może polecieć w kosmos za jedyne… 8 zł! A to gratka, co?

Ta atrakcja to zupełna nowość w Polsce. Nie ma drugiego takiego miejsca z symulatorami kosmicznymi w naszym nadwiślańskim kraju. Planetarium zostało niedawno oddane do użytku po gruntownej przebudowie i robi gigantyczne wrażenie.

Podróż w komos odbywa się w jednoosobowej kapsule. Siedzący w środku ogląda „świat” przez gogle VR, czyli pokazujące wirtualną rzeczywistość, oraz doświadcza drgań i przeciążeń jak prawdziwy astronauta.

Pozwól ukochanemu poczuć, jak to jest dryfować w nieważkości. A przy okazji warto zaplanować cały dzień w planetarium, ponieważ jest tam cała masa innych atrakcji. Ceny biletów znajdziesz tutaj.

Bilety na symulatory lotów kosmicznych są dostępne wyłącznie w kasach Planetarium na dany dzień. Czas symulacji: ok. 40 minut. Jeśli chcesz poznać aktualne godziny, w jakich można korzystać z kapsuł, wejdź tutaj.

Mapa zdrapka lub do wbijania pinezek

Nie może żyć bez podróży? Poznawanie świata to jego pasja? Zapewne był (lub byliście wspólnie) już w wielu miejscach na świecie i chce(cie) zachować piękne wspomnienia z wyjazdów. Ważne dla niego (lub was obojga) jest, które miejsca odwiedził (odwiedziliście razem), a które jeszcze pozostają do odkrycia.

W takim wypadku personalizowana mapa na ścianę lub mapa zdrapka to idealne pomysły na prezent na 50 urodziny męża. W asortymencie naszej przyjaciółki Doroty – Weekendówki znajdziesz mapy świata (najbardziej popularnym wzorem jest ten), mapy Polski, Europy, Stanów Zjednoczonych oraz hit – mapy ze szczytami Korony Gór Polski. Tę ostatnią mamy w salonie. Prezentuje się bosko (tym bardziej, że mamy już sporo szczytów zdobytych 😉), a jako że jest szara, będzie pasować do każdego wnętrza.

Scyzoryk Victorinox

Zostało na wstępie powiedziane, że zestawy narzędzi to dość wyświechtany pomysł, ale na Boga! Faceci to gadżeciarze i jeśli chodzi o nieoczywiste pomysły, to warto postawić na coś eleganckiego i jednocześnie użytkowego.

Skoro nie skrzynia z narzędziami, to drobny i gustowny scyzoryk będzie dobrym pomysłem. Jeśli myślisz o prezencie na 50 urodziny dla męża, poszukaj produktu o wysokiej jakości. Osobiście mogę polecić szwajcarską markę Victorinox – jest nie do zdarcia.

Kupiłam model Climber Silver Tech mężowi jakieś 10 lat temu (to nie były 50 urodziny😊) i do dziś śmiga jak dobrze naoliwiona maszyna, a musisz wiedzieć, że mój mąż jest zapalonym górołazem i też uwielbia różnego rodzaju narzędzia. Wykorzystuje więc scyzoryk zarówno w terenie, jak i w garażu, a nawet przed telewizorem na kanapie – do otwierania różnych zimnych napojów 😉

Drewniane puzzle 3D

Sprawdzasz teraz na szybko, czy aby na pewno czytasz prezentownik dla 50-latka, a nie dla dziecka?

Nie, nie przywidziało ci się. Drewniane puzzle 3D potrafią być skomplikowane, więc to nie tylko zabawa, ale także ciekawe wyzwanie. Poza tym wyglądają bardzo efektownie. Twój mąż na pewno będzie dumny jak paw, kiedy uda mu się złożyć taki na przykład Titanic, lokomotywę albo… Sagradę Familię (mamy nadzieję, że nie zajmie mu to 100 lat jak Gaudiemu…). Poza tym w każdym facecie jest coś z majsterkowicza, więc idę o zakład, że to będzie trafiony pomysł.

Prezent na 50 urodziny dla męża – podsumowanie

Mamy nadzieję, że spodobały ci się te pomysły na prezent na 50 urodziny dla męża i coś z tej puli weźmiesz dla siebie. A jeśli to jeszcze nie to, wówczas…

Zainspiruj się innymi pomysłami

Budujemy nasze poradniki tak, aby pomysły na prezenty się nie powtarzały, więc zajrzyj jeszcze do tych dwóch wpisów:

Artykuł zawiera linki afiliacyjne do Ceneo.pl.