Dla wielu osób jest jedną z najważniejszych osób w życiu. Nic więc dziwnego, że chcemy przygotować wyjątkowy prezent dla mamy na święta, aby pokazać jej, ile dla nas znaczy.

Ale sprzęt kuchenny i skarpetki prawdopodobnie nie znajdują się na liście jej życzeń. Dużo lepsze są pomysły na upominki, które naprawdę płyną z serca i nie lądują później na półce z kurzem.

Niezależnie od tego, czy chcesz je zrobić samodzielnie czy kupić – w tym miejscu podpowiadamy najlepsze pomysły na prezenty bożonarodzeniowe dla mamy. Bo mama jest po prostu najlepsza!

Książka „1973. Cóż to był za rok!”

Szukasz dla mamy osobistego prezentu świątecznego? Jeśli urodziła się ona w 1973 roku, to w takim razie książka wspomnieniowa naszego wydawnictwa Hilaris jest właśnie dla Ciebie. Na niemal 100 stronach obdarowana znajdzie wspomnienia ze swojego dzieciństwa i młodości.

Czytelniczki piszą, że jest to „wehikuł czasu, za pomocą którego możemy przenieść się w przeszłość”. I rzeczywiście – coś w tym jest. W naszej książce jest opisany nie tylko rok 1973, lecz także kolejne dekady życia twojej mamy.

Album został wydany w twardej oprawie i pięknej, ale stonowanej szacie graficznej, nawiązującej do stylistyki vintage. A co w środku? Archiwalne zdjęcia i liczne ciekawostki m.in. o:

  1. dawnych trendach i inspiracjach modowych,
  2. kultowych filmach, serialach i muzyce,
  3. zwykłej codzienności, dzieci, nastolatków i dorosłych,
  4. zmianach politycznych z całego świata
  5. i wiele, wiele innych.

Opis i opinie znajdziesz tutaj.

Personalizowana książka DIY

Nasze książki nie są personalizowane. Jedyną opcją personalizacji jest możliwość wpisania życzeń na początku oraz wklejenia zdjęć na końcu publikacji.

Jeśli więc masz czas, aby samodzielnie przygotować książkę wspomnieniową dla mamy, tym lepiej! W takim prezencie możesz umieścić zdjęcia i wasze osobiste historie. To świetny pomysł na upominek, zwłaszcza jeśli na co dzień nie masz czasu powiedzieć mamie, jak bardzo jest dla ciebie ważna.

Sama również staram się znaleźć chwilę czasu przed świętami, aby zaprojektować dla mamy prezent w postaci albumu zdjęć. Umieszczam w nich najczęściej zdjęcia moich dzieci, bo są zabawne i przynoszą mamie dużo radości i śmiechu. Jeśli potrzebujesz pomocy w ułożeniu lub doborze zdjęć, bo masz ich na telefonie miliardy, sprawdź, czy może ci pomóc photomanagerka Weronika.

Wspólny czas – spa / wycieczka

Czy zamiast tradycyjnego prezentu nie chciał(a)byś raczej podarować mamie małej przerwy lub czasu spędzonego we dwójkę? Co powiesz na weekendowy wypad do spa albo wycieczkę? Wybierz zależności od tego, jakiego rodzaju wypoczynek bardziej odpowiada twojej mamcie: leniuchowanie czy aktywność fizyczna. Przeważnie jest tak, że jeśli ktoś ma pracę biurową, wypoczywa aktywnie, a jeśli pracuje fizycznie, to woli „poleżakować” 😉

Jeśli nie masz pomysłu, gdzie wyskoczyć albo jak zorganizować wyjazd / wycieczkę, zainspiruj się pomysłami naszej znajomej Doroty, która zwiedzila świat wzdłuż i wszerz, a na swoich blogach opisuje, jak zorganizować krótką wycieczkę w Polsce lub zagranicą. Sprawdź:

blog Weekendówka – podróże po Polsce

blog Born Globals – podróże po świecie

Koc z rękawami

Dla mnie osobiście – hit! Połączenie szlafroka i koca, które rozwiązuje problem każdego z tych „otulaczy” – brak okrycia stóp (szlafrok) i brak możliwości sterowania pilotem bez odkrywania się z kokonu (koc).

W kocu z rękawami masz zarówno zakryte stopy, jak i możliwość robienia czegokolwiek rękami (czytanie książki, picie herbaty, manerwrowanie pilotem, aby pogłośnić ulubiony serial).

Jeśli więc twoja mama jest domatorką i nie sprawdzą się dla niej poprzednie pomysły z wyjazdami, możesz postawić na taką milusią w dotyku kocykobluzę. Jest więcej niż pewne, że to będzie trafiony upominek. W dodatku niektóre z modeli mają szałowe wzory, np. z leniwcem, postaciami z kreskówki Snoopy, pieskami, albo świecą w ciemności.

Akcesoria do kąpieli

Mamy mają to do siebie, że bywają przepracowane, zwłaszcza w święta, kiedy starają się pięknie ugościć rodzinę. Aby mogła nacieszyć się chwilą relaksu i skupiła na własnym ciele, podaruj jej praktyczne i eleganckie akcesoria do kąpieli (lub pod prysznic – nie każdy ma wannę, wiadomo 😉). Sprawdź na przykład bambusową szczotkę do masażu na sucho, matę do hydromasażu (to coś z wyższej półki) czy kule do kąpieli (tu nawet zestaw prezentowy na święta – robi wrażenie!).

Prezent dla mamy na święta – podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się podpowiedzieć ci kilka pomysłów i że znajdziesz odpowiednie prezenty! Znasz swoją mamę najlepiej, więc wiesz, co może jej się przydać albo czego jej ostatnio brakuje. Możesz napisać w komentarzu, co kupiłeś / dostałeś / co się sprawdziło i tym sposobem powiększyć arsenał pomysłów.

Zainspiruj się innymi pomysłami

 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne.