Faceci to gadżeciarze, więc pewnie kiedy myślisz o prezencie dla taty, to pierwsze skojarzenia wędrują w stronę elektroniki. No ale… okazuje się, że on już ma to i tamto, i siamto. I ma też gadżety do tych gadżetów. W zasadzie to okazuje się, że cokolwiek byś nie kupił, to on już to ma, albo nawet ma lepsze. Co więc zrobić? Zacząć myśleć nieszablonowo. Zupełnie i totalnie wyjść poza schemat. Jeśli więc zastanawiasz się, jaki kupić prezent na Dzień Ojca tacie, który już wszystko ma, zajrzyj do naszego poradnika.

Jeśli wiesz, co twój tata lubi, ma jakieś hobby i zdecydowanie właśnie czegoś potrzebuje – brawo! Gratulujemy bezproblemowej decyzji. Też byśmy tak chcieli 😉 Dla całej reszty świata powstał ten wpis.

Książka „1973. Cóż to był za rok!”

Jeśli twój tata urodził się w 1973 roku i lubi wspominać swoją młodość, podaruj mu wehikuł czasu, który przeniesie go w jego najlepsze lata i pozwoli uronić łezkę wzruszenia! Poznaj pierwszą w Polsce książkę wspomnieniową skrojoną specjalnie na miarę współczesnych 50-latków!

Wydrukowana w Polsce, zaprojektowana i wykonana z dbałością o każdy detal!

Co w środku?

  1. wspomnienie słynnego meczu polskiej reprezentacji z 1973 r. na Wembley,
  2. codzienność na podwórku i zabawy dzieci w latach 70. i 80.,
  3. kultowe samochody i jednoślady

i wiele więcej 😉

Tak się składa, że akurat jest promocja -20% na ten tytuł. Podczas składania zamówienia wpisz kod tata20, włóż kluczyk do stacyjki i odpal razem tatą waszego osobistego DeLoreana w podróż do przeszłości! (promocja obowiązuje do końca Dnia Ojca, czyli 23 czerwca 2023).

Ale może też być tak, że twój tata urodził się w zupełnie innym roku, ale zaciekawiła cię idea książek wspomnieniowych. Wówczas zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), ponieważ kolejne roczniki są już w przygotowaniu i właśnie tam będziemy na bieżąco dawać znać, jakie książki i na jakie okazje będą się pojawiać w sprzedaży.

Mozaika lub kolaż ze zdjęć

Zamiast kupować kolejne skarpetki albo krawat, zamów tacie mozaikę z jego ulubionych chwil. Mozaika będzie idealnym prezentem dla kogoś, kto lubi wspomnienia, i będzie oryginalnym i unikalnym prezentem. Jeśli zdjęć macie dużo i trudno ci się odnaleźć się w waszym archiwum, możemy ci pomóc. Współpracujemy z photo managerką Weroniką, która zawodowo zamienia bałagan w zbiorach zdjęć i filmów w kolekcje wspomnień. W jej ofercie znajdziesz mozaiki i kolaże – wybierz własny wzór.

Personalizowana mapa

Jeśli twój tata lubi podróżować (albo nawet jak nie lubi, ale częste wyjazdy są wpisane w jego zawód), zobacz personalizowane mapy, na których może zaznaczać pinezkami miejsca, w których był. W sklepie dla podróżników Doroty znajdziesz mapy Polski, Europy, świata czy Stanów Zjednoczonych. Dla górołazów jest też Korona Gór Polski. Wszystkie są solidnie wykonane i estetyczne (innych prezentów na Dzień Ojca nie polecamy) – na pewno będzie wspaniale wyglądać na ścianie! No i ta satysfakcja z coraz większej liczby odwiedzonych miejsc czy zdobytych szczytów – chciałbyś ją zobaczyć na twarzy taty? Mężczyźni – oprócz gadżeciarstwa – mają często również charakter zdobywców. Pomyśl o tym…

Wspierające książki o zdrowiu dziecka dla młodego taty

A teraz zupełnie zmieniamy perspektywę, bo może takiemu tacie, który już wszystko ma, do pełni szczęścia brakowało tylko potomka, a teraz, kiedy się go doczekał… jest tym wszystkim trochę przerażony 😀 Znamy to aż nazbyt dobrze, ponieważ wydawnictwo Hilaris prowadzi dwójka rodziców małych dzieci. Z czystym sercem polecamy więc materiały edukacyjne Pana Tabletki – czyli farmaceuty i blogera Marcina Korczyka – ponieważ sami z nich korzystamy, a autor też jest tatą, więc naprawdę wie, co mówi.

Z bogatej oferty polecamy zwłaszcza dwie książki (no bo przecież jesteś na stronie „książka na prezent”😉): Odporność. Czy Twoje dziecko może nie chorować?” oraz jedną z nowości: „Gorączka. Przewodnik dla rodziców. Obie bardzo wspierają i uspokajają młodych rodziców, gdy na horyzoncie pojawia się wroga armia wirusów i infekcji.

Lokalne produkty spożywcze

Przeważnie ojcowie – oprócz gadżetów elektronicznych – są również amatorami różnych trunków tudzież dobrego jedzenia. Niektórzy lubią gotować, inni – po prostu dobrze zjeść. Zwykłe piwo czy wino z biedry nie nadaje się jednak na elegancki prezent na Dzień Ojca, więc podpowiadamy, aby skierować uwagę na różne ciekawe regionalne produkty spożywcze. Zastanów się, czy w twojej okolicy działa rodzinna winnica (na Opolszczyźnie to np. Cwielong-Olszewski) albo mały browar produkujący rzemieślnicze piwa. Może w twoim mieście jest mały sklepik z ręcznie przygotowywanymi słodyczami, przetworami, wędlinami, olejami itp.? Zajrzyj tam, pojedź, skontaktuj się – na pewno właściciele coś doradzą. W hipermarkecie próżno szukać dobrej porady, prawda?

Naszym zdaniem warto wspierać lokalnych wytwórców, a nie „taśmowych” producentów, ponieważ to właśnie oni najlepiej dbają o swoje produkty. Ponownie więc zachęcamy do zaufania sprawdzonym i solidnym wykonawcom, którzy dbają o swoją markę.

Prezent na Dzień Ojca – podsumowanie

Czy udało nam się otworzyć nowe perspektywy w twoim myśleniu o prezencie dla taty? Jeżeli tak – to świetnie, bo właśnie taki był nasz cel. Nie musisz korzystać konkretnie z tych propozycji, które podaliśmy, ale jeżeli cię zainspirowaliśmy, to już połowa sukcesu. Udanych „łowów” prezentowych 😉